Żłobek językowy – socjalizacja i start w edukację wielojęzyczną

Staramy się, aby każde dziecko czuło się w żłobku ITSW częścią swojej grupy – małej międzynarodowej wspólnoty. Celem naszych działań jest to, aby dziecko odnalazło swoje miejsce w grupie żłobkowej i zaakceptowało zasady nią rządzące. Maluszek uczy się – od nauczycieli, koleżanek i kolegów – uczestniczenia w życiu grupy, przy zachowaniu swoich indywidualnych upodobań. Po kilku miesiącach nauki w żłobku dzieci rozumieją już doskonale swoje trójjęzyczne otoczenie.

edukacja w żłobku międzynarodowym ITSW

Samodzielność

Około drugiego roku życia, a czasami jeszcze wcześniej dzieci odczuwają ogromną potrzebę samodzielności. Nasz żłobek od najmłodszych lat stara się stworzyć im takie warunki, które na rozwój tej samodzielności pozwolą.

Pierwsze próby samodzielności mają zawsze efekty uboczne: pobrudzone spodnie, ręce pomalowane farbą czy kredkami, są jednak nieuniknione, jeśli chcemy aby dziecko było autonomiczne i miało wysokie poczucie własnej wartości.

Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby dzieci jak najszybciej nauczyły się same ubierać, jeść, korzystać z toalety, rozwiązywać konflikty, radzić sobie z emocjami.

Wspomagamy Rodziców w ich wysiłkach nauczenia dzieci samodzielności. W miarę możliwości służymy pomocą także dzieciom, które maja specjalne potrzeby edukacyjne.

 

Autorski program trójjęzyczności

W żłobku realizujemy program edukacyjny, który opracowaliśmy sami i który umożliwia naszym trzylatkom – począwszy od przedszkola przez całą szkołę podstawową – na kontynuację nauki zgodnie ze standardami sześciu programów edukacyjnych:

  1. programu American Common Core
  2. programu British National Curriculum (EYFS-Early Years Foundation Stage)
  3. programu Finnish National Curriculum
  4. programu francuskiego Programme d’Enseignement de l’Ecole Maternelle
  5. polskiej podstawy programowej
  6. programu IB (PYP-Primary Years Programme)

Każdy z powyższych programów ma mocne i słabe strony – porównanie ze sobą wszystkich 6 programów pozwoliło nam na określenie najwyższych standardów edukacyjnych dla każdego przedmiotu i dla danej grupy wiekowej. Tymi standardami się kierujemy.
Program i tematy zajęć są wspólne dla trzech nauczanych języków.

 

Znajdź nas

Dołącz do nas!