NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ

Uczniowie przynoszą do szkoły dwie przekąski, które spożywają rano i popołudniu. Ciepły posiłek w ciągu dnia serwuje im zewnętrzna firma cateringowa. Wyjątkowo uczniowie korzystający ze specjalnych diet mogą przynosić ciepły posiłek z domu.

Nauczyciele na bieżąco komunikują się z Rodzicami za pośrednictwem poczty mailowej udzielając Państwu informacji, rozwiewając obawy.  Nauczyciele wysyłają także comiesięczny biuletyn, aby dostarczyć aktualne informacje na temat wyników w nauce i realizowanych projektów.

Nasi uczniowie są zróżnicowani etnicznie i kulturowo. Mamy studentów z rozmaitych krajów z pięciu różnych kontynentów. Studenci ITSW uczą się od małego wieku znaczenia akceptacji i znajomości innych kultur.

Liczba uczniów w klasie wynosi zwykle 18 uczniów.

W trakcie procesu aplikacyjnego dzieci podchodzą do egzaminu wstępnego w celu oceny ich aktualnego poziomu akademickiego oraz umiejętności językowych.

Tak. Nasz program jest nastawiony na nauczanie praktyczne – z korzyściami dla wszystkich uczniów. Nasza szkoła ma studentów z różnych środowisk, co stanowi jednocześnie ich mocną stronę, jak i wyzwanie. Nasz zespół jest w stanie wspierać potrzeby wszystkich uczniów we wszystkich klasach, w tym uczniów o specjalnych potrzebach.

Głównym językiem nauczania jest język, w którym dzieci będą miały najwięcej zajęć. Nie uczą się języka angielskiego / francuskiego, ale są uczone w tych językach w ten sam sposób, jak dziecko w USA jest nauczane w języku angielskim lub dziecko we Francji jest nauczane w języku francuskim. Oznacza to, że dzieci zdobywają umiejętności szkolne jak na przykład czytanie, pisanie, matematyka, nauki ścisłe i społeczne w głównym języku nauczania. Takie nauczanie jest często określane jako CLIL (Integrated Language Integrated Learning).

Znajdź nas

Dołącz do nas!