Międzynarodowe przedszkole językowe – kontynuacja nauki trzech języków

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przedszkola językowego ITSW w Warszawie oraz w Krakowie. Uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych to nauka poprzez zabawę. Zajęcia przygotowują przyszłych 6 latków do podjęcia nauki w szkole podstawowej – w jednym z wybranych systemów edukacyjnych (system brytyjski, amerykański, francuski, fiński, międzynarodowy IB lub polski) albo dalej w systemie trójjęzycznym.

Międzynarodowe niepubliczne przedszkole językowe to idealne miejsce dla dzieci, które będą kontynuowały naukę w jednym z wybranych systemów edukacyjnych (system brytyjski, amerykański, francuski, fiński, międzynarodowy IB lub polski) albo w systemie trójjęzycznym.

Oferując program nauczania w trzech różnych językach, przedszkole to jest środowiskiem, w którym dzieci mogą naturalnie rozwijać swoje zdolności lingwistyczne. Poprzez codzienne zanurzenie w różnych językach, przedszkolaki nie tylko osiągają płynność w komunikacji, ale także zyskują bezcenną przewagę kulturową i edukacyjną. Zapraszamy do odkrycia naszego międzynarodowego przedszkola językowego, w którym z pasją wspieramy wielojęzyczny rozwój dzieci, przygotowując je do przyszłości bez granic.

Oferując kompleksowy program edukacyjny z naciskiem na naukę języków w przyjaznej i stymulującej atmosferze, zapewniamy dzieciom:

  • Naukę poprzez zabawę. To kluczowa zasada edukacyjna w naszym prywatnym przedszkolu, która pozwala dzieciom uczyć się w naturalny i intuicyjny sposób.
  • Przygotowanie 6-latków do nauki w szkole podstawowej. Zajęcia są zaprojektowane tak, aby ułatwić najstarszym przedszkolakom płynne przejście do formalnej edukacji.
  • Wybór między systemem brytyjskim, amerykańskim, francuskim, fińskim, międzynarodowym IB lub polskim. Możliwość adaptacji do różnorodnych systemów edukacyjnych daje rodzicom i dzieciom elastyczność w planowaniu przyszłej ścieżki edukacyjnej.
  • Kontynuację nauki w systemie trójjęzycznym. Nasza unikalna oferta edukacyjna kierowana jest do rodzin wielokulturowych lub tych, które pragną dla swoich dzieci międzynarodowej przyszłości.
  • Rozwój umiejętności społecznych, emocjonalnych, poznawczych i językowych. Wszechstronne podejście do rozwoju dziecka ma na celu wsparcie w stawaniu się pewnym siebie i gotowym do nauki uczniem.
  • Przygotowanie do bezkolizyjnego przejścia do szkoły podstawowej. Nauczyciele dążą do tego, by nasi wychowankowie czuli się bezpiecznie i pewnie na nowym etapie edukacyjnym.
  • Rozwijanie codziennych nawyków oraz małej i dużej motoryki. Wprowadzamy rutynę, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu oraz ćwiczenia wspierające rozwój motoryczny, istotny w nauce pisania i czytania.

Przedszkole językowe ITSW – nauka i zabawa w trzech językach!

Maluchy, które bawiły się i uczyły w naszym żłobku, będą się czuć jak ryby w wodzie w przedszkolu międzynarodowym ITSW. Tu, w atmosferze zabawy i naturalnej ciekawości, język staje się narzędziem umożliwiającym przeżywanie fascynujących przygód, a nie tylko przedmiotem do nauki. Zamiast formalnych lekcji, nasze dzieci używają trzech języków do zabawy, odkrywania świata oraz rozmów z przyjaciółmi i nauczycielami – tak jakby były obywatelami świata już od najmłodszych lat.

Dla tych, którzy dołączają do nas dopiero na etapie przedszkolnym, mamy dobrą wiadomość – w krótkim czasie dzieci poczują się u nas swobodnie i zaczną płynnie mówić w nowych językach. Adaptacja może wymagać trochę czasu, ale ze wsparciem, w przyjaznym otoczeniu szybko zapałają one miłością do nauki. W naszym trójjęzycznym niepublicznym przedszkolu językowym każde dziecko może stać się małym obywatelem świata!

Jeśli więc marzycie o wielojęzycznej przyszłości dla swojego dziecka, to właśnie teraz jest najlepszy moment, aby te marzenia zacząć realizować. W naszym przedszkolu tworzymy środowisko pełne ciepła i zrozumienia, aby każdy nowy dzień był pełen przyjaznych rozmów i zabawy w każdym z języków, które tu nauczamy.

W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia metodą immersji językowej

Metoda całkowitego zanurzenia w języku, zwana też immersją językową, opiera się na głębokim i intensywnym doświadczeniu uczącego, który zostaje w pełni otoczony przez język oraz kulturę, którą pragnie przyswoić. W praktyce oznacza to, że nauczanie odbywa się wyłącznie w języku, którego się uczymy, bez użycia ojczystego języka ucznia.

Podstawą tej metody jest przekonanie, że najlepsze efekty w nauce języka osiąga się poprzez intensywny kontakt z nim w naturalnych sytuacjach, które wymuszają komunikację i interakcję. To podejście jest podobne do tego, jak dzieci uczą się swojego pierwszego języka – poprzez słuchanie, powtarzanie, zrozumienie kontekstu i stopniowe budowanie umiejętności językowych.

Immersja językowa może obejmować zarówno naukę w grupie przedszkolnej, gdzie wszelkie rozmowy odbywają się języku obcym, jak poprzez i codzienne sytuacje życiowe, np. w kraju, gdzie ten język jest językiem urzędowym. Metoda ta jest często stosowana w szkołach dwujęzycznych, międzynarodowych programach edukacyjnych i intensywnych kursach językowych. W naszym trójjęzycznym przedszkolu korzystamy z niej na co dzień i odnosimy sukcesy!

Rodziców z Krakowa zapraszamy po więcej informacji na stronę przedszkola ITSC w Krakowie.

przedszkole językowe ITSW
przedszkole międzynarodowe ITSW
przedszkole trójjęzyczne jako alternatywa dla przedszkola francuskiego, brytyjskiego, amerykańskiego, czy polskiego

 

Program edukacyjny

Przedszkole międzynarodowe ITSW pracuje w oparciu o własny model edukacyjny. Został on zbudowany na bazie najlepszych elementów sześciu programów takich krajów, jak Wielka Brytania, Finlandia, USA, Francja i Polska i IB.
Nasz autorski program pozwala dziecku kontynuować naukę w jednym z wielu systemów edukacyjnych.

O modelu edukacji

Plan zajęć

Każdego dnia zajęcia edukacyjne odbywają się według wspólnego dla 3 języków tematu i celów edukacyjnych. Plan zajęć jest tworzony przez nauczycieli co miesiąc.

Plan zajęć przedszkola

 

Znajdź nas

Dołącz do nas!