Dlaczego niemowlęta lepiej uczą się języków niż dorośli? Najnowsze badania wyjaśniają zagadkę
Opublikowano: 24 listopada 2023

Niemowlęta wykazują niezwykłą zdolność do nauki języków, co wynika z wysokiej plastyczności ich mózgów. Są w stanie efektywnie przyswajać nowe dźwięki i struktury językowe, co dorosłym przychodzi z trudem. (więcej…)

Czytaj więcej
Czy warto zapisać dziecko do przedszkola językowego?
Opublikowano: 27 października 2023

W dzisiejszych czasach, biegła znajomość języków obcych jest czymś więcej niż cennym atutem! To niemalże konieczność! Znajomość języków obcych pozwala człowiekowi w pełni korzystać ze wszystkiego, co oferuje współczesny świat. (więcej…)

Czytaj więcej
Immersja językowa – zanurzenie w języku – na czym polega?
Opublikowano: 16 października 2023

Nauka języków obcych może być realizowana w różny sposób. Za jedną z najskuteczniejszych metod uznaje się immersję językową, która umożliwia prawdziwie głęboką podróż w świat komunikacji językowej, gdzie język staje się narzędziem, a nie celem samym w sobie. (więcej…)

Czytaj więcej
Angielski dla dzieci – kiedy najlepiej zacząć naukę?
Opublikowano: 6 września 2023

„Angielski? Nie no, jest jeszcze za malutkie, pomiesza mu się.” – to przekonanie wciąż pokutuje wśród rodziców, którzy myślą, że naukę drugiego języka powinno rozpoczynać się dopiero wtedy, kiedy maluch opanuje język ojczysty. Ale badania są jednoznaczne! (więcej…)

Czytaj więcej
Szkoła anglojęzyczna – program, system edukacji – jak działa?
Opublikowano: 26 sierpnia 2023

Szkoła anglojęzyczna to placówka edukacyjna, która oferuje nauczanie w języku angielskim na różnych etapach, od przedszkola po liceum. Program nauczania w szkołach anglojęzycznych jest starannie dostosowany do wieku i potrzeb uczniów. (więcej…)

Czytaj więcej
Nauka angielskiego z native speakerem. Zacznij naukę swojego dziecka od kołyski
Opublikowano: 13 lipca 2023

Dziecko, które ma kontakt z językiem w pierwszych 3 latach życia, ma ogromne szanse na osiągnięcie biegłości językowej w przyszłości. Jeśli decydujesz się na naukę języka u malucha, zadbaj o to, by prowadził ją native speaker. (więcej…)

Czytaj więcej
ITSW w programie „Szkoła ucząca się”
Opublikowano: 11 maja 2023

International Trilingual School of Warsaw dołączyła do programu „Szkoła ucząca się”, co otwiera dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów nowe możliwości rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności. „Szkoła ucząca się” to inicjatywa, która ma na celu zwiększenie zaangażowania uczniów oraz poprawę kultury nauczania i uczenia się. (więcej…)

Czytaj więcej
Kontakt z językiem obcym w żłobku? Warto przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat!
Opublikowano: 28 kwietnia 2023

Znajomość języków obcych jest jedną z najbardziej uniwersalnych kompetencji człowieka XXI wieku. Umiejętność skutecznego porozumiewania się w dwóch lub trzech językach otwiera nam szerzej drzwi do świata i pozwala eksplorować go bez ograniczeń. (więcej…)

Czytaj więcej
Edukacja międzynarodowa – inwestycja w przyszłość dziecka
Opublikowano: 20 kwietnia 2023

Szkoły międzynarodowe to szczególny rodzaj placówek edukacyjnych, oferujących naukę w wielokulturowym środowisku, w dwóch lub więcej językach obcych i w oparciu o najlepsze programy nauczania z wybranych krajów. (więcej…)

Czytaj więcej
Francuska szkoła dla dzieci. Jaka jest różnica między francuskim systemem a metodą ITSW?
Opublikowano: 5 kwietnia 2023

Francuski system edukacji jest bardzo ujednolicony pod względem programu, systemu kształcenia francuskich nauczycieli. Oznacza to, że możemy założyć, iż wybierając szkołę w Lyonie będzie ona zbliżona w swoich założeniach programowych do szkoły w Lille. (więcej…)

Czytaj więcej
Amerykańskie szkoły w Polsce – jak wygląda nauka? Poznaj ofertę ITSW
Opublikowano: 13 marca 2023

Umiejętności językowe są uznawane przez współczesnego człowieka za jedne z kluczowych kompetencji w świecie, który dynamicznie się zmienia i oczekuje od nas ekspresowego dostosowywania się do tych zmian. Bez granic i barier językowych! (więcej…)

Czytaj więcej
Przedszkole językowe a przedszkole dwujęzyczne lub  trójjęzyczne – na czym polega. Czy warto wybierać naukę wielojęzyczną?
Opublikowano: 20 stycznia 2023

Wiele osób utożsamia szkołę czy przedszkole językowe z placówkami dwujęzycznymi lub trójjęzycznymi, a to niekoniecznie musi oznaczać to samo. W przedszkolu trójjęzycznym lub trójjęzycznej szkole podstawowej nie chodzi bowiem stricte o naukę dwóch języków obcych, ale realizację zajęć w dwóch językach! (więcej…)

Czytaj więcej

Znajdź nas

Dołącz do naszych społeczności. Chcemy być blisko i budować partnerskie relacje.