Przedszkole językowe a przedszkole dwujęzyczne lub  trójjęzyczne – na czym polega. Czy warto wybierać naukę wielojęzyczną?
Opublikowano: 20 stycznia 2023

Wiele osób utożsamia szkołę czy przedszkole językowe z placówkami dwujęzycznymi lub trójjęzycznymi, a to niekoniecznie musi oznaczać to samo. W przedszkolu trójjęzycznym lub trójjęzycznej szkole podstawowej nie chodzi bowiem stricte o naukę dwóch języków obcych, ale realizację zajęć w dwóch językach! (więcej…)

Czytaj więcej
Szkoła dwujęzyczna – co to jest i jak wygląda nauczanie?
Opublikowano: 20 stycznia 2023

Dwujęzyczna szkoła podstawowa to placówka edukacyjna, w której prowadzi się zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe. Co to oznacza w praktyce? Naukę standardowych szkolnych przedmiotów w dwóch językach: ojczystym i wybranym języku obcym. (więcej…)

Czytaj więcej
Najważniejsze powody, aby zapisać dziecko do przedszkola językowego
Opublikowano: 30 listopada 2022

Przedszkole językowe to miejsce, w którym dziecko ma szansę na zdobycie najważniejszych kompetencji współczesnego człowieka! Znajomość języków obcych umożliwia swobodne korzystanie m.in. z zasobów edukacyjnych i kulturowych świata.

(więcej…)

Czytaj więcej
Model SeLFiE łączący CLIL i STEAM
Opublikowano: 31 sierpnia 2022

Autor: Nikola Cichocka, nauczycielka

W okresie  03 – 09 lipca tego roku cztery nauczycielki miały okazje wziąć udział w szkoleniu na temat STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics, tłum. Nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka) i CLIL (ang. Content and Language Integrated Learning, tłum. (więcej…)

Czytaj więcej
Sprawdzone porady, które pomogą dziecku w nauce języka obcego
Opublikowano: 14 lipca 2022

Chcesz zapewnić dziecku jak najlepszy start w życiu? Zadbaj o jego edukację językową! Znajomość języków obcych otworzy przed Twoim dzieckiem nieskończenie wiele możliwości, pozwalając mu w przyszłości bez ograniczeń realizować rozmaite pasje i spełniać marzenia.

(więcej…)

Czytaj więcej
Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?
Opublikowano: 6 czerwca 2022

Uważasz, że znajomość języka obcego jest kluczową kompetencją dla Twojego dziecka? Jesteś w gronie blisko 90% rodziców, którzy mają takie samo zdanie na ten temat!

(więcej…)

Czytaj więcej
Rozwój dziecka a nauka języków obcych
Opublikowano: 6 maja 2022

Jesteśmy pewni, że znasz przysłowie o skorupce, która na starość trąci tym, czym w młodości nasiąknęła. Chcesz, aby Twoje dziecko swobodnie posługiwało się językami obcymi w dorosłym życiu? Postaw na naukę języka od najmłodszych lat!

(więcej…)

Czytaj więcej
Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego u dzieci?
Opublikowano: 19 kwietnia 2022

Nauka języka obcego jest możliwa w każdym wieku! Jednak im szybciej Twoje dziecko zetknie się z językiem (a najlepiej językami!), tym większa szansa, że będzie nie tylko płynnie mówić, ale nawet myśleć w danym języku. (więcej…)

Czytaj więcej

Znajdź nas

Dołącz do naszych społeczności. Chcemy być blisko i budować partnerskie relacje.