Dlaczego warto rozpocząć naukę języka hiszpańskiego już w żłobku?

Opublikowano: 22 maja 2024
Dlaczego warto rozpocząć naukę języka hiszpańskiego już w żłobku?

Rozpoczęcie nauki języka hiszpańskiego już w żłobku to inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Wczesne lata życia są kluczowym okresem, w którym mózg dziecka jest najbardziej chłonny i otwarty na naukę nowych języków. Zapisanie dziecka do grupy, w której używa się języka polskiego, angielskiego i hiszpańskiego, pozwala na rozwój trójjęzyczności, co przynosi liczne korzyści. Hiszpański, jako jeden z najczęściej używanych języków na świecie, otwiera drzwi do wielu kultur i możliwości. Dzięki immersyjnemu środowisku, dzieci uczą się języka hiszpańskiego naturalnie i bez wysiłku, co przygotowuje je do przyszłych wyzwań edukacyjnych i zawodowych.

Nauka hiszpańskiego rozpoczęta w żłobku może być kontynuowana w przedszkolu, gdzie programy edukacyjne są dostosowane do starszych dzieci, umożliwiając im dalsze doskonalenie umiejętności językowych. Ciągłość w nauce języka zapewnia lepsze przyswajanie i głębsze zrozumienie, co stwarza solidne podstawy na przyszłość.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Nauka języka hiszpańskiego już od najmłodszych lat przynosi liczne korzyści. Hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków na świecie, którym posługuje się ponad 460 milionów ludzi. Znajomość tego języka otwiera drzwi do bogatej kultury, literatury i historii krajów hiszpańskojęzycznych. Dzieci, które zaczynają naukę hiszpańskiego we wczesnym wieku, mają lepsze szanse na osiągnięcie płynności językowej, co z kolei może ułatwić im przyszłą edukację i karierę. Dodatkowo, wczesne przyswajanie drugiego języka rozwija zdolności kognitywne, poprawia pamięć oraz umiejętność rozwiązywania problemów.

Sprawdź: Kontakt z językiem obcym w żłobku? Warto przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat!

Nauka języka hiszpańskiego przez immersję

W International Trilingual School of Warsaw (ITSW) w Warszawie stosujemy metodę immersji językowej, która jest najbardziej efektywnym sposobem nauki języka hiszpańskiego. Immersja polega na zanurzeniu dziecka w języku poprzez codzienne interakcje, zabawy i aktywności. Dzięki temu dzieci uczą się hiszpańskiego w sposób naturalny, podobnie jak swojego języka ojczystego. Nasi wykwalifikowani nauczyciele, posługujący się językiem hiszpańskim jako pierwszym językiem, tworzą środowisko pełne autentycznych sytuacji komunikacyjnych, które sprzyjają efektywnemu przyswajaniu języka. Dzięki tej metodzie dzieci nie tylko uczą się mówić po hiszpańsku, ale także myśleć i rozumieć w tym języku.

Sprawdź: Immersja językowa- zanurzenie w języku- na czym polega?

Przyswajanie języka obcego spada wraz z wiekiem dziecka

Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że zdolność do przyswajania nowych języków zmniejsza się wraz z wiekiem. Wczesne lata życia są okresem, kiedy mózg dziecka jest najbardziej plastyczny i otwarty na naukę nowych umiejętności językowych. W International Trilingual School of Warsaw (ITSW) w Warszawie rozumiemy tę zasadę i dlatego nasz program edukacyjny jest specjalnie zaprojektowany, aby wykorzystać ten kluczowy okres rozwojowy. Oferujemy immersyjne środowisko językowe, gdzie dzieci mają codziennie możliwość naturalnego i spontanicznego przyswajania języka hiszpańskiego poprzez zabawę, interakcje i specjalnie dobrane aktywności edukacyjne adekwatne dla maluchów, np. zabawy ruchowe, naukę rymowanek oraz piosenek.

Żłobek to idealny moment na rozpoczęcie nauki języków obcych. Tylko do trzeciego roku życia można mówić o wczesnej dwujęzyczności lub trójjęzyczności. W tym okresie dziecko przyswaja każdy język w sposób naturalny – tak samo jak język ojczysty, pod warunkiem, że jest w nim „zanurzone”, otoczone nim i kojarzy go z konkretną osobą.

Sprawdź: Nauka języków obcych u niemowląt a rozwój mowy

W naszych żłobkach i przedszkolach dzieci uczą się poprzez zabawę

W ITSW w Warszawie wierzymy, że najlepszym sposobem na naukę dla najmłodszych jest zabawa. Nasze programy edukacyjne są zaprojektowane tak, aby rozwijać umiejętności językowe dzieci w sposób naturalny i przyjemny. Poprzez różnorodne gry, zabawy i interaktywne zajęcia, dzieci mają możliwość zanurzenia się w języku obcym, co sprzyja jego spontanicznemu i efektywnemu przyswajaniu. W naszym żłobku każde dziecko może odkrywać świat języków obcych w bezpiecznym i stymulującym środowisku, które sprzyja radości i ciekawości poznawczej.

ITSW Warszawa gwarantuje efektywną naukę

ITSW w Warszawie zapewnia skuteczną naukę języka hiszpańskiego dzięki innowacyjnym metodom i immersyjnemu podejściu. Nasz żłobek oferuje unikalne środowisko, w którym dzieci są otoczone trzema językami: polskim, angielskim i hiszpańskim. Takie podejście wspiera rozwój językowy na najwyższym poziomie. Dzięki profesjonalnym nauczycielom, którzy posługują się językiem hiszpańskim jako ojczystym, oraz dobrze przemyślanym programom edukacyjnym, dzieci uczą się przez zabawę i codzienne interakcje. To sprawia, że nauka języka hiszpańskiego staje się naturalnym i przyjemnym procesem, a dzieci zyskują solidne podstawy językowe, które będą miały znaczący wpływ na ich przyszłość. Zapisanie dziecka do naszej trójjęzycznej grupy to świetny pomysł na rozwój i odkrywanie nowych możliwości

Dołącz do nas!