Planujesz zapisać dziecko do żłobka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pamiętaj, że rekrutacja do żłobka państwowego przebiega zgodnie z określonymi zasadami i odbywa się zazwyczaj w ściśle określonych terminach.
Jeśli powrót do pracy po urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim to dla Ciebie ważny moment, zapoznaj się z możliwościami skorzystania z dofinansowania żłobka i nie martw się, że żłobek będzie obciążeniem dla domowego budżetu.
Włączenie zabaw do codziennych zajęć edukacyjnych umożliwia oswajanie się dzieci z nowymi językami w sposób naturalny, wręcz intuicyjny. Zabawa z językiem polega na przykład na korzystanie z gier, odgrywania ról, teatrzykach.
Pierwsze lata życia dziecka to czas wyjątkowo dynamicznego rozwoju. Maluch stopniowo uczy się funkcjonowania w świecie, w którym panują określone zasady oraz interakcje społeczne. Jednym z najważniejszych etapów w tym procesie jest chodzenie do żłobka.
Pierwsze dni chodzenia do żłobka to dla dziecka ogromna zmiana. Sytuacja ta często wywołuje silne emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne, dlatego cały proces adaptacji może być pełen wyzwań i dla dziecka, i dla jego rodziców.
W dzisiejszych czasach, biegła znajomość języków obcych jest czymś więcej niż cennym atutem to fundament ! (więcej…)
Wielojęzyczność jest zjawiskiem polegającym na zdolności do posługiwania się kilkoma językami, która przynosi liczne korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W dzisiejszym globalnym świecie, umiejętność komunikacji w różnych językach staje się coraz bardziej wartościowa i pożądana. (więcej…)
Wybór żłobka dla dziecka to kluczowa decyzja, która może mieć znaczący wpływ na jego rozwój i samopoczucie. W Warszawie, gdzie oferta żłobków jest bardzo szeroka, należy dokładnie przeanalizować kilka aspektów, aby podjąć najlepszą decyzję. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, by wybrać żłobek, do którego maluch będzie uczęszczał z przyjemnością.
Rozpoczęcie nauki języka hiszpańskiego już w żłobku to inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Wczesne lata życia są kluczowym okresem, w którym mózg dziecka jest najbardziej chłonny i otwarty na naukę nowych języków. (więcej…)
W odpowiedzi na potrzeby współczesnego, jakże zglobalizowanego społeczeństwa, coraz więcej osób decyduje się na naukę co najmniej dwóch języków obcych. Jedną z metod osiągania biegłości językowej jest tzw. dwujęzyczność zamierzona.
Edukowanie dziecka w zakresie obcych języków jest nie tylko inwestycją w jego przyszłość, ale także wzbogacającym i rozwijającym doświadczeniem, które może otworzyć przed nim wiele nowych możliwości.
Niemiecki, angielski, hiszpański czy francuski – tych języków najczęściej uczą się uczniowie w tradycyjnych szkołach. Tymczasem w International Trilingual School of Warsaw (ITSW) dzieci mogą poznać także języki mniej tradycyjne i przyszłościowe, takie jak chiński i japoński.